Dinamik Web Sitesi, Web Sitesi İçerik Pazarlama

Web Sitesi İçin Güncellemeler Neden Önemlidir ?

Web sitesi ile dijital pazarlamada en iyi sonucu elde etmenin yöntemi nedir ? Neden bazı internet siteleri daha çok ziyaretçi çekiyor ? Kaç liralık bir internet sitesi yaptırmalıyım ki, hedef müşteri kitleme ulaşabileyim ? Bir web tasarım firmasından aldığım hizmeti değerlendirmenin kriterleri nelerdir ? Web siteleri zaman içinde ne gibi ek hizmetlere ihtiyaç duyar, nasıl optimize edilir ? Tüm bu sorulara verilecek cevaplar, aslında internet dünyasına ilk adımı atmadan önce yanıtlanması gereken sorulardır. Çünkü bu cevaplar sayesinde istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü en ekonomik koşullarda sağlama imkanı bulacaksınız..

“En iyi tasarım dahi olsa, bir defa hazırlanıp yayınlanan ve sonrasında geliştirilmeyen her site sadece bir kartpostal olarak kalacaktır..” TurkWeb Online

Nasıl Bir Web Sitesi ?

Bir konu veya bir firma için hazırlanan web sitesi, ilk hazırlanma aşamasında titiz bir çalışma gerektirir. Ve bu dönemlerde de zaten motivasyon ve duyulan heyecan üst seviyelerdedir. Tasarımı hazırlayan firma açısından da web sitesi sahibi firma açısından da internet sitesine eklenecek materyaller titizlikle araştırılır, seçilir veya bazen de başka internet sitelerinden alıntı yapılır. Ama sonuç olarak, dar veya geniş kapsamlı bir çalışma ile 10-15 sayfadan oluşan bir internet sitesi ile artık ziyaretçilerimizi beklemeye başlarız. Bir internet sitesi hazırlanması ile sanki artık biz de interneti fethedeceğimizi ve her gün web sitesi üzerinden birilerinin bizi arayıp – bulup – iletişime geçeceğini zannederiz.Aslında internet Dünyası’na sadece bir adım atmış olduğumuzu, daha ilk günden birilerinin bize söylemesi gerekirdi. Özellikle de web sitesi tasarımı konusunda çalıştığımız kişilerin bizi aydınlatması gerekirdi, değil mi

Web sitesi tamamlanmış kişiler arasında bir inceleme yapıldığında, portal veya online mağaza özelliği olanlar hariç; site sayfalarında yılda bir dahi değişiklik ve güncelleme yapma ihtiyacı duyulmadığı görülmektedir. Hatta bu kişilerin çoğunluğu kendi internet sitelerine zaman zaman girme ihtiyacı duymadan, bu internet sitelerinden müşteri beklemekte ve kazançlarına katkı sağlamasını ümit etmektedirler.

  1. Kendinizi en iyi kendiniz ifade edebilirsiniz.
  2. Ziyaretçiler sitenize girdiğinde, internetten kopyala yapıştır olarak alınmış bilgilerle karşılaştığında, web sitenizden sadece adres ve telefon bilgisine bakacaktır.

Oysa internet sitelerinin asıl amacı, bilgiyi düzenli olarak daha geniş kitlelere ulaştırmak ve ulaştığı kitle tarafından düzenli olarak ziyaret edilmesini sağlayabilmektir. Bu amaç kapsamında bakıldığında, web sitelerinin nasıl ve kaç liraya hazırlandığı değil, ne kadar güncel bilgi içerdiği ve ne kadar dinamik bir yapıya sahip olduğu en önemli konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Web Sitesi Güncelleme, Web Sitesi İçerik Yönetimi
Web Sitesi Güncelleme, Web Sitesi İçerik Yönetimi

  Kopyala / Yapıştır İçeriklerle Yolda Kalırsınız… Web sitelerini ziyaret eden kişilerin en çok şikayet ettiği konulardan biri, bir çok web sitesindeki süslü metinlerin hatta kullanılan resimlerin birbirinin aynısı olması, bir siteden alıntı yapılarak kopyala / yapıştır şeklinde düzenlenmiş olmasıdır. Bu şekilde görsel anlamda web siteniz hoş ve dolu bir görüntü sergilese de, ziyaretçilerin dikkatini çekerek, web sitenizde daha uzun süre kalmasını ve birden fazla sayfayı inceleyerek sizinle iletişime geçme ihtiyacı duymasını sağlayamamaktadır.

Web Site Ziyaretçileriniz Size Soru Sorma İhtiyacı Duyuyor Mu ? Bir web sitesini ziyaret edenlerin yüzde kaçı, o site yönetimi ile iletişime geçmektedir. Bu konu, web sitelerinden ne derece fayda sağlanabileceği hakkındaki en temel konudur. Şayet web sitenize eklediğiniz sayfalardaki bilgiyi inceledikten sonra, bir ziyaretçi sizinle iletişime geçme ihtiyacı hissediyorsa veya bir konuda soru sorma amacıyla en azından iletişim formunu dolduruyorsa, web siteniz optimum faydayı zamanla sağlayacak şekilde içerik sayfalarına sahiptir diyebiliriz.

Okuduğunuz Bölüm : Web Site Yönetimi ve Güncellemeleri

Web Sitesi İçerik Sayfaları Nasıl Olmalıdır ?

Web Sitesi İçerik Sayfalarınızda Yer Alan Metnin Uzunluğu Da Önemlidir… Bir çok web sitesi sayfalarında görünen özellik; sayfa içi metinlerin çok yüzeysel cümlelerden oluşmuş olması, daha çok süslü, slogan tarzda ziyaretçiyi etkileyici kelimelerin seçildiğidir. Bir konu hakkında açıklama içeren metinler dahi, kısa ve yüzeysel bir anlatımla ele alınmaktadır. Bunun nedeni ise, web sitelerinde görselliğe verilen öneme oranla, özgün ve etkin içerik hazırlamak konusunda yetersiz kalan kişilerce sitelerin hazırlanması ve sunulmasıdır. Ayrıca web sitesi kullanıcıları ve firmalar da bu konu hakkında yetersiz kaldığından, birbirinden alıntı ve benzer içerik sayfaları ile karşılaşmaktayız.

  • Özgün içerikler hazırlayınız
  • Web sitenizde yer alan resimlerden çok, bilgi veren ve açıklayıcı sayfa içeriklerine önem verin.

Bir web sitesini, internet dünyasında aynı kategorideki diğer internet sitelerinden çok çok öne çıkaracak tek özelliği, içerik sayfalarındaki özgün ve yeterli kelime sayısı içerecek uzunluktaki metinlerdir.

Web Sitesi İle Dijital Pazarlama
Web Sitesi İle Dijital Pazarlama

  Web Sitesi İçeriklerinizi Zaman Zaman Yeniden Düzenleyin… Web sayfalarınızı hazırlayıp yayınladıktan sonra, artık işim bitti demeden zaman zaman sayfalarınızı gözden geçirerek yeniden düzenlemeniz çok büyük faydalar sağlayacaktır. Yeni eklemeler yapabilir, sayfa içi metinlerde düzenlemeler yaparak sayfayı zenginleştirebilirsiniz. Önemli anahtar kelimelere sayfa içi linkler verebilir, yeni resimler ekleyerek ziyaretçinizin farklı ve yeni bir sayfa ziyaret ettiği hissi uyandırabilirsiniz..

Size Düzenli Periyotlarla Web Danışmanlık – Web Analiz – Web İçerik Geliştirme Hizmetlerini Verebilecek Bir Ekiple Çalışmalısınız…. Web Sitesi Tasarım firması aramak yerine, bir işyeri elemanınız gibi, hazırlandıktan sonra web sitenizi gün gün takip ederek, içeriklerinizde sürekli bir güncelleme yaparak yeni içerik sayfaları oluşumunu gerçekleştirecek ve belirli zamanlarda sizinle web sitenizin analiz ve yeni planlaması konusunda koordineli çalışmalar yürütecek bir ekiple çalışmanız, etkili bir internet reklamcılığı ve online pazarlama için gereklidir.

Sayfa İçerikleri Anahtar Kelimeler :

Web Sitesi İçerik Geliştirme, Web Proje Hazırlama, Web Tasarım Teknikleri, Web Sitesi Analizi, Web Sitesi Raporlama, En Uygun Web Tasarım Kampanyaları, Web Site Tasarımı Nasıl Olmalı, İnternet Sitesi Optimizasyonu, Ekonomik Web Sitesi Profesyonel Web Sitesi Karşılaştırmalı Seçenekler, Neden Web Sitesi Kurmalıyım, Web Sitesini Geliştirmek İçin Neler Yapmalıyım…

YIL BOYU GÜNCEL BİR WEB SİTESİ VE ETKİLİ BİR ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU İÇİN BİZİMLE TANIŞIN… FACEBOOK VE İNSTAGRAM SAYFALARIMIZI ZİYARET EDİNİZ…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir